Znajdź dla siebie wymarzony  samochód.

Wybierz okres leasingu który jest najbardziej dla Ciebie korzystny

Przyciśnij przycisk wyleasinguj i wypełnij krótki formularz lub skontaktuj się z nami dzwoniąc pod numer 32 630 43 56 lub +48 500 160 305

Resztę formalności załatwimy za Ciebie 😊

 

Leasing co warto wiedzieć?

W przypadku leasingu korzystanie z samochodu jest  na warunkach ściśle określonych w umowie. Leasingowany pojazd w czasie trwania umowy nie staje się Twoją własnością — jest Ci jedynie udostępniony na określony czas. Po zakończeniu umowy leasingu możesz oczywiście wykupić leasingowane auto, a kwota wykupu będzie dużo niższa, niż jego wartość rynkowa.

Z leasingu często korzystają klienci, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Dzięki temu próbują zminimalizować wydatki, których na początku prowadzenia działalności jest naprawdę sporo, a samochód stanowi ich sporą część. W leasingu operacyjnym podatek VAT nalicza się stopniowo, z uwzględnieniem każdej raty. Przy leasingu finansowym całość podatku zapłacisz wraz z pierwszą ratą leasingową, a do kosztów uzyskania przychodu dodasz jedynie odsetki od rat, a nie całą ratę.

Leasing operacyjny umożliwi przedsiębiorcy dodanie  w koszty uzyskania przychodu niemal wszystkich wydatków powiązanych z przedmiotem leasingu. W przypadku leasingu na samochód będzie to, prócz raty leasingowej, opłata początkowa zwana też czynszem inicjalnym, wydatki na paliwo, przegląd samochodu albo zakup jego wyposażenia. Odpisu amortyzacyjnego klient dokona  wyłącznie wtedy, kiedy posiada leasing finansowy, w którym od samego początku jest posiadaczem leasingowanego samochodu. W leasingu operacyjnym to leasingodawca, jako właściciel pojazdu, zapisuje samochód jako środek trwały w swojej ewidencji.